Przekłuwanie uszu

                           Przekłucie uszu, to bez wątpienia ważne wydarzenie i dla dzieci i dla rodziców. Salonie Fryzjerskim dla Dzieci Fryzek, zrobimy wszystko aby Twoja pociecha zapamiętała ten dzień jako radosny a strach przed bólem odszedł    w zapomnienie.

 W nagrodę za odwagę wręczymy dyplom przekłucia uszu, upominek od Fryzka i instrukcję  pielęgnacji przekłutych uszu w domu.

NA CZYM PRACUJEMY 

BLOMDAHL Medical Beauty System to światowy lider w dziedzinie piercingu. Ta szwedzka marka gwarantuje najwyższą jakość swoich produktów i usług: bezpieczny, jednorazowy i sterylny system przekłuwania uszu

Wszystkie produkty i procedury firmy Blomdahl przygotowane zostały z uwzględnieniem aspektów medycznych, zapewniając poczucie komfortu i bezpieczeństwa dla Twojego dziecka. 

Wszystkie metale, w tym złoto, srebro i platyna zawierają nikiel, przynajmniej w postaci domieszek. Nikiel jest materiałem wywołującym alergie ! 

Kolczyki z plastiku medycznego opracowane przez firmę Blomdahl zawierają zerową (0%) zawartość niklu, dlatego szczególnie zalecane są dla dzieci. Ponad to są małe i lekkie- nie obciążają świeżej rany po przekłuciu a odpowiednio opatentowana plastikowa zatyczka, ułatwia dostęp powietrza do rany i zabezpiecza skórę przed skaleczeniem. Kolczyki do przekłuwania są grubsze niż normalne kolczyki, dzięki temu zmieniając biżuterię po okresie gojenia , nie uszkodzimy przekłutego otworu w uchu.

Kolczyki ozdobione są kryształami Swarovskiego a twoja pociecha może wybrać swój ulubiony model z palety kolczyków dostępnej w naszym salonie. 

Stosując Blomdahl Medical Ear Piercing, możemy przekłuć obydwoje uszu równocześnie u dzieci powyżej 3 roku życia. Dwa pistolety użyte w tym samym czasie gwarantują, iż Twoje dziecko nie wyjdzie od nas z przekłutym jednym uchem. U młodszych dzieci, przekłuwamy uszko za uszkiem.

Waciki do pielęgnacji przekłutych uszu i instrukcja dalszego postępowania to materiały,  które dostają od nas Państwo do pielęgnacji w domu.

  Dyplom przekłucia uszu i upominek od Fryzka, to nasz prezent dla Twojego dziecka za bycie bardzo odważną dziewczynką. 

KIEDY PRZEKŁUĆ DZIECKU USZY 

Nie ma ścisłej granicy od jakiego wieku można przekłuwać dzieciom uszy. Kolczyki noszą już niemowlaki, 3 latki, jedni rodzice czekają do wieku szkolnego, jeszcze inni pozwalają świadomie zdecydować dziecku. Jedno jest pewne, to rodzić ponosi odpowiedzialność za swoją pociechę. Biorąc   na szalę wszystkie za i przeciw podejmuje decyzję w jakim wieku przekłuć mu uszy. Niezależnie od wyboru, jaki wiek jest najbardziej odpowiedni , należy mieć na uwadze, iż w każdym przypadku należy tak samo dbać o higienę przekłutych miejsc i bezzwłocznie reagować na niepokojące zmiany. 

JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO ZABIEGU

Fakt postawienia dziecka w nowej sytuacji, może wywołać u niego poczucie strachu. Sam moment przekłucia uszu jest niemal bezbolesny. Dzieci na ogół panikują na dźwięk wystrzału kolczyków z pistoletu. Oto nasze rady jak pomóc dziecku opanować strach przed przekłuciem uszu.

Już w domu używajmy odpowiedniego słownictwa. Zamiast : „pistolet” czy „przekłuwanie”, powiedzmy: „ chodźmy wybrać i założyć małym motylkiem twoje kolczyki”. Jeżeli dziecko jest małe, pobawmy się przy tym lalkami czy pluszowymi misiami, zakładając im stare klipsy lub naklejając sztuczne kolczyki. W salonie pozwólmy dziecku wybrać kolczyki, które mu się podobają. Podczas zabiegu, zawsze może pozostać na Twoich kolanach. 

Dalej wkraczamy my i nasze sztuczki, dzięki którym twoje dziecko wyjdzie od nas z nową biżuterią, uśmiechem na twarzy i miłymi wspomnieniami.