Fryzek

Pracujemy w godzinach: pn-pt: 10-18, sob: 9-13 Ul. Bolesława Prusa 1A, 10-288 Olsztyn

Przekłuwanie uszu

  Pierwsze przekłucie uszu, to bez wątpienia ważne wydarzenie i dla dzieci i dla rodziców. W Salonie Fryzjerskim dla Dzieci Fryzek, zrobimy wszystko aby Twoja pociecha zapamiętała ten dzień jako radosny a strach przed bólem odszedł w zapomnienie.

W nagrodę za odwagę wręczymy dyplom przekłucia uszu, upominek od Fryzka i zestaw do pielęgnacji przekłutych uszu w domu.

 

NA CZYM PRACUJEMY 

                BLOMDAHL Medical Beauty System to światowy lider w dziedzinie piercingu. Ta szwedzka marka gwarantuje najwyższą jakość swoich produktów i usług: bezpieczny, jednorazowy i sterylny system przekłuwania uszu.

Wszystkie produkty i procedury firmy Blomdahl przygotowane zostały z uwzględnieniem aspektów medycznych, zapewniając poczucie komfortu i bezpieczeństwa dla Twojego dziecka. 

                Wszystkie metale (w tym złoto, srebro i platyna) zawierają nikiel, przynajmniej w postaci domieszek. Nikiel jest materiałem wywołującym alergie ! 

                Kolczyki z plastiku medycznego opracowane przez firmę Blomdahl zawierają zerową (0%) zawartość niklu, dlatego szczególnie zalecane są dla dzieci. Ponad to są małe i lekkie- nie obciążają świeżej rany po przekłuciu a odpowiednio opatentowana plastikowa zatyczka, ułatwia dostęp powietrza do rany i zabezpiecza skórę przed skaleczeniem. Kolczyki do przekłuwania są grubsze niż normalne kolczyki, dzięki temu zmieniając biżuterię po okresie gojenia , nie uszkodzimy przekłutego otworu w uchu.

Kolczyki ozdobione są kryształami i perłami Swarovskiego a twoja pociecha może wybrać swój ulubiony model z bogatej palety kolczyków dostępnej w naszym salonie. 

                Stosując Blomdahl Medical Ear Piercing, możemy przekłuć obydwoje uszu równocześnie. Dwa pistolety użyte w tym samym czasie gwarantują, iż Twoje dziecko nie wyjdzie od nas z przekłutym jednym uchem. 

                Waciki do pielęgnacji przekłutych uszu, instrukcja dalszego postępowania i certyfikat sterylności kolczyków to materiały, które dostają od nas Państwo do pielęgnacji w domu.

                Dyplom przekłucia uszu i upominek od Fryzka, to nasz prezent dla Twojego dziecka za bycie bardzo odważną dziewczynką.

 

KIEDY PRZEKŁUĆ DZIECKU USZY 

                Nie ma ścisłej granicy od jakiego wieku można przekłuwać dzieciom uszy. Kolczyki noszą już niemowlaki, 2 latki, jedni rodzice czekają do wieku szkolnego, jeszcze inni pozwalają świadomie zdecydować dziecku. Jedno jest pewne, to rodzić ponosi odpowiedzialność za swoją pociechę. Biorąc na szalę wszystkie za i przeciw podejmuje decyzję w jakim wieku przekłuć mu uszy. Niezależnie od wyboru, jaki wiek jest najbardziej odpowiedni , należy mieć na uwadze, iż w każdym przypadku należy tak samo dbać o higienę przekłutych miejsc i bezzwłocznie reagować na niepokojące zmiany.

 

JAK PRZYGOTOWAĆ DZIECKO DO ZABIEGU

                Fakt postawienia dziecka w nowej sytuacji, może wywołać u niego poczucie strachu. Sam moment przekłucia uszu jest niemal bezbolesny. Dzieci na ogół panikują na dźwięk wystrzału kolczyków z pistoletu. Oto nasze rady jak pomóc dziecku opanować strach przed przekłuciem uszu.

                Już w domu używajmy odpowiedniego słownictwa. Zamiast : „pistolet” czy „przekłuwanie”, powiedzmy: „ chodźmy wybrać i założyć małą maszynką twoje kolczyki”. Jeżeli dziecko jest małe, pobawmy się przy tym lalkami czy pluszowymi misiami, zakładając im stare klipsy lub naklejając sztuczne kolczyki. W salonie pozwólmy dziecku wybrać kolczyki, które mu się podobają. Niech się pobawi, oswoi z otoczeniem. Podczas zabiegu, zawsze może pozostać na Twoich kolanach.

                Dalej wkraczamy my i nasze sztuczki, dzięki którym twoje dziecko wyjdzie od nas z nową biżuterią, uśmiechem na twarzy i miłymi wspomnieniami.